Democratiescheurkalender

door Christien van Gool Voeg een reactie toe
240 keer bekeken , 1 keer vandaag.

Hans Pieterson is docent Economie maar maakt daarnaast digitale scheurkalenders.  Sinds een paar weken is de digitale scheurkalender www.democratiescheurkalender.nl online. Hij had al een scheurkalender voor taal en rekenen. De scheurkalenders zijn altijd gratis, voor iedereen toegankelijk en registratie is niet nodig. Voor docenten kan het een leuk leselement zijn, om even de huidige pagina aan leerlingen te tonen.

Pieterson: ’Ik kwam op het idee om iets traditioneels zoals een scheurkalender om te vormen tot iets moderns zoals een digitale scheurkalender. Een ouderwetse scheurkalender zal onze jeugd niet meer zo aanspreken, een digitale dan weer wel.
Naast die twee scheurkalenders, waar het eigenlijk om begonnen was, probeer ik nu te kijken of organisaties me een kleine subsidie kunnen geven, zodat ik tijd vrij kan maken om meer scheurkalenders te maken. Ik zoek dan naar themagerichte scheurkalenders die een educatieve meerwaarde hebben, en ben nog op zoek naar een subsidiepartner voor bijvoorbeeld een scheurkalender over de multiculturele samenleving, Europa, het koningshuis en gedichten. Voor de democratiescheurkalender heb ik een subsidieverstrekker gevonden.’

‘Waarom democratie? Omdat democratie voor velen niet meer dan een leus is, zonder dat mensen weten waar het nu eigenlijk om gaat. En het moet geen holle term worden! Daarom ben ik blij als ik het op een eenvoudige manier onder de aandacht kan brengen, vooral in het onderwijs, eventueel ook erbuiten.’

Bijdrage voor 11 februari:
‘Stelling: Jongeren zijn vroeger volwassen dan vijftig jaar geleden. Dan zou het ook eerlijk zijn als jongeren al op jongere leeftijd mogen auto rijden dan vroeger. En: dat jongeren al op vroegere leeftijd, bijvoorbeeld vanaf 16 jaar, mogen stemmen.’

Democratiescheurkalender
Taalscheurkalender
Rekenscheurkalender

2 Reacties op “Democratiescheurkalender”

  1. Toon van der Ven zegt:

    Hee wat leuk, dan vooral die Taalscheurkalender wat mij betreft. Kende ik nog niet. En weer een ‘buitenstaander’ die taaldidactisch goed voor de dag komt, net als Martin van Toll met http://www.beterspellen.nl. Inmiddels zijn al mijn studenten hierop geabonneerd. Ik zal ze ook aan de scheurkalender proberen te helpen.

  2. Docent VO » Blog Archive » Scheurkalenders zegt:

    [...] tijd terug wees ik op de Democratiescheurkalender waar positieve reacties op [...]

Reageer