Kinderjury

Geen categorie Voeg een reactie toe

Op 29 februari gaat De Nederlandse Kinderjury 2012 van start. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar oud mogen stemmen op hun favoriete kinderboek uit 2011 en maken deel uit van de grootste jury van het land: de Kinderjury.Ter inspiratie staan er op www.kinderjury.nl vijftig boeken die leerlingen kunnen lezen. Deze boeken zijn verdeeld in de categorieën 6 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar, maar leerlingen mogen ook op andere boeken uit 2011 stemmen. Op de website kunnen leerlingen een top 3 maken van hun favoriete boeken, hun nummer 1 kiezen en recensies plaatsen en lezen.
 
 
 
  Agenda
  Van 29 februari tot en met 11 mei kan er gestemd worden op het favoriete boek, maar er gebeurt nog veel meer tijdens De Nederlandse Kinderjury 2012.• 29 februari: start stemperiode De Nederlandse Kinderjury 2012
29 februari: installatie van De Senaat van de Nederlandse Kinderjury 2012
Twaalf Senaatsleden proberen stemmen voor de Kinderjury binnen te halen en zijn aanwezig bij een geheime Senaatsvergadering over de vijf beste boeken. Heeft u leerlingen die het leuk vinden om te lezen en hun mening te verkondigen? Tot en met 6 februari 2012 kunnen zij zich aanmelden als Senaatslid via www.kinderjury.nl
11 mei: Sluiting van de stemperiode.
6 juni: de prijs van De Nederlandse Kinderjury 2012 wordt bekendgemaakt en uitgereikt.
 
 
 
  Gratis digitale lessen
  Vanaf 6 maart kunt u op www.kinderjury.nl een digitale les downloaden die u in de klas kunt gebruiken. De les helpt leerlingen bij het kiezen van een boek dat bij ze past. Door middel van spelletjes en een quiz vraagt de les op een leuke manier aandacht voor lezen en het stemmen.
• Vanaf 27 maart komt de tweede digitale les online. Deze les leert kinderen door middel van spelletjes en een test hoe zij hun mening kunnen vormen. De lessen kunt u klassikaal aanbieden door middel van een digitaal schoolbord of individueel via de computer. Ook bieden we werkbladen aan die u kunt printen.
• Rond 17 april ontvangt u per e-mail een aantal lestips over lezen in de klas en het beoordelen van boeken. Deze tips sluiten aan bij de digitale lessen.
 
 
 
  Meer weten?
  Wilt u op de hoogte blijven van het nieuws en de activiteiten rond De Nederlandse Kinderjury 2012 via dit of een ander mailadres? Laat uw gegevens hier achter.
 
 
 
  Kinderjurybus
  Tijdens de stemperiode van de Kinderjury rijdt er een speciale Kinderjurybus door Nederland. Daarin kunnen kinderen relaxen en lezen in vijftig kinderboeken uit 2011. Meer weten over deze bus en de bijbehorende workshops? Kijk op de site.

Je mag geen reactie toevoegen.