10Mrt2010
Veel docenten hebben intussen kennis kunnen maken met het bulkboek van Reinaert de vos. Het merendeel heeft het bulkboek thuis ontvangen tijdens de kerstdagen. Nu heeft Theo Knippenberg een hoop vragen!
Zo’n bijna letterlijke hulphertaling tussen het Middelnederlands en de hertaling-op-rijm bijvoorbeeld, is die zinvol? Mijn idee is dat ie het Middelnederlands inzichtelijker maakt voor de leerling, maar is dat ook zo?
Wat vindt u van de inleidingen? Bieden ze voldoende informatie over het werk, over het Middelnederlands en over de Middeleeuwen?
En op welk niveau/in welke klassen verwacht u dit bulkboek te gebruiken?
Ik ben benieuwd,
Theo Knippenberg: theo@knippenberg.nu
maart 5th, 2010 at 14:46
Bulkboek is erg bruikbaar in vwo 4 waar een introductie met literatuur op het programma staat en tevens bij de behandeling van middeleeuwse literatuur!
maart 8th, 2010 at 07:51
Dag Theo,
“Jouw” Reinaert laat een prima beeld van de Middeleeuwse maatschappij zien en is zeer laagdrempelig. Hij werd dan ook met enthousiasme besproken trijdens de sectievergadering. De moderne hulphertalin g is hierbij onontbeerlijk en daar is de hertaling op rijm een goede hulp bij, gezien het genre en de vorm van presentatie in de middeleeuwen.
De inleiding is ruimschoots voldoende. Doelgroep 4 VWO.
maart 8th, 2010 at 07:52
Het Bulkboek is wat ons betreft weer als een Phoenix uit de as herrezen.
maart 9th, 2010 at 17:39
Neem toch Lanseloet van Denemerken, met die fijngevoelige ridder erin, dat is niet zo rechtoe rechtaan! Ook leuk voor andere culturen.
maart 22nd, 2010 at 23:22
Dag Theo,
Het bulkboek is prachtig en ik hoop er ooit wat mee te kunnen doen. Helaas is dat nu nog even niet mogelijk.
Het Reinaert bulkboek ligt nu plat in de kast en wacht zijn kans af. Zodra deze kans zich aandient, hoor je het van me.
Groetjes,
Ineke
juni 21st, 2010 at 14:56
Beste Theo,
Mijn complimenten! Ik keek even naar de titels voor het komende jaar: geweldig! Je weet niet half hoeveel goed werk je daarmee doet. Er waren dit jaar zelfs veel havo-leerlingen die aangaven dat ze de Reynaert een ‘chill’ boek vonden en het anderen van harte aanbevolen. Leuk toch?
Groet,
Tim Hoogenbosch, Pallas Athene College, Ede